10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (2024)

FL Studio to oprogramowanie do produkcji muzyki, które pozwala użytkownikom tworzyć i edytować muzykę. Jest popularny wśród producentów muzycznych, ponieważ oferuje szeroką gamę funkcji i narzędzi, które pozwolą użytkownikom tworzyć wysokiej jakości muzykę.

Ponadto FL Studio jest łatwe w obsłudze, co czyni go popularnym wśród początkujących producentów. Jednak FL Studio wymaga dużych zasobów oprogramowanie wymagają wydajnego komputera do płynnego działania.

Jesteś producentem muzycznym i szukasz najlepszych laptopów do FL Studio? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu! W tym poście na blogu omówimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze laptop do produkcji muzyki. Polecimy także niektóre z naszych ulubionych laptopów użytkownikom FL Studio.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym producentem, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najlepszych laptopach dla FL Studio. Pełną listę znajdziesz poniżej, więc czytaj dalej.

Przejdź do

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszych laptopów do FL Studio

FL Studio wymaga komputera z co najmniej dwurdzeniowym procesorem, 2 GB pamięci RAM i kartą graficzną obsługującą Open GL. Czasami nie jest jasne, jakie minimalne wymagania systemowe są zalecane przez Image-Line (twórców FL Studio).

Możliwe jest użycie laptopa o niskim poborze mocy, jeśli nie planujesz korzystania z wirtualnych instrumentów lub importowania wielu sampli. Jeśli jednak chcesz korzystać z więcej niż dwóch ścieżek i wirtualnych instrumentów, zalecamy zainwestowanie w nieco mocniejszego laptopa, aby działał płynnie.

PROCESOR:

Ponieważ FL Studio to produkcja audio oprogramowanieNajważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy zakupie laptopa do FL Studio, jest procesor.

Najlepsze tanie laptopy będą miały procesory co najmniej i3-rdzeniowe, które są wyjątkowo dobre w wielozadaniowości i można je znaleźć w prawie każdej topowej marce, takiej jak Dell, Lenovo, Asus, HP lub Acer. Czy nie jest ważne, aby mieć procesor, który poradzi sobie z wieloma zadaniami jednocześnie? Oczywiście, że jest!

Będziesz mógł używać do czterech ścieżek z procesorem z serii i5 bez żadnych problemów. Jeśli chcesz dodać więcej ścieżek lub użyć wirtualnych instrumentów, zalecamy wybór laptopa z procesorem Intel Core i7-series. Te procesory są zaprojektowany do intensywnej wielozadaniowości i może bez problemu obsłużyć do ośmiu utworów.

Karta graficzna:

Karta graficzna jest również ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać przy wyborze laptopa do FL Studio. Jeśli masz napięty budżet, powinieneś wybrać Intel Iris UHD lub dowolną kartę graficzną Nvidia.

Jeżeli szukasz najlepszych laptopów do uruchomienia FL Studio to lepiej zainwestować w laptop z Nvidią GeForce GTX lub GPU RTX, które można znaleźć w niektórych najpopularniejszych markach, takich jak MSI lub Acer Predator.

Seria Nvidia Geforce RTX 30 to najnowsza i najpotężniejsza seria kart graficznych firmy Nvidia. Będziesz tego potrzebować, jeśli planujesz używać wielu wirtualnych instrumentów lub chcesz płynnie obsługiwać FL Studio.

BARAN:

Pamięć RAM jest jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze laptopa do FL Studio. Im więcej masz pamięci RAM, tym lepiej dla FL Studio. Zachowa wszystkie wtyczki i próbki w pamięci, aby można je było szybko załadować. Bez wystarczającej ilości pamięci RAM laptop zacznie się opóźniać, a ty nie będziesz w stanie praca wydajnie.

Zalecamy co najmniej 8 GB LPDDR4 LUB DDR4, które można obecnie znaleźć w prawie każdym laptopie z wyższej półki. Wybierz więc najlepszy laptop do FL Studio w zależności od budżetu, jaki masz na myśli. Jeśli chcesz czegoś wydajnego, powinieneś wybrać laptopa z 16 GB pamięci RAM lub więcej.

Składowanie:

Opcje przechowywania są dość podobne do pamięci RAM. Przechowywanie jest ważne dla przechowywania wszystkich sampli, wtyczek i instrumentów wirtualnych. Im więcej masz miejsca, tym lepiej dla FL Studio. Musisz szukać co najmniej 512 GB pamięci SSD, którą można łatwo znaleźć na prawie każdym laptopie poniżej $500.

Jeśli chcesz wybrać bardziej przystępną cenowo opcję, zalecamy posiadanie co najmniej 256 GB pamięci SSD, którą można znaleźć w niektórych popularnych markach.

Niektóre z najlepszych laptopów dla FL Studio są wyposażone w 1 TB pamięci SSD, co jest więcej niż wystarczające nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Posiadanie 2 TB przestrzeni dyskowej to przesada i nigdy nie będziesz potrzebować tak dużo, chyba że planujesz przechowywać dużo plików wideo lub audio.

Wyświetlacz:

Wybierając wyświetlacz do FL Studio, należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Najważniejsza jest rozdzielczość. Trzeba szukać rozdzielczości co najmniej 1080p, którą obecnie można znaleźć na prawie każdym laptopie.

Jeśli chcesz wybrać bardziej przystępną cenowo opcję, zalecamy rozdzielczość co najmniej 780p, którą można znaleźć w niektórych popularnych markach, takich jak Acer, Asusaczy Lenovo. Jeśli jednak chcesz najlepszego laptopa do FL Studio, zalecamy wybór laptopa z wyświetlaczem 1440p lub nawet 4K.

Im wyższa rozdzielczość, tym lepiej dla FL Studio. Wyższa rozdzielczość pozwoli Ci zobaczyć więcej szczegółów w Twojej pracy i ułatwi to edytować audio lub wideo akta. Ważne jest również, aby szukać wyświetlacza o dobrej dokładności odwzorowania kolorów.

Następną rzeczą, o której należy pamiętać, jest rozmiar wyświetlacza. Jeśli chcesz laptopa do FL Studio, zalecamy wybór 15-calowego wyświetlacza. Jest to najpopularniejszy rozmiar i będzie wystarczająco duży, abyś mógł wszystko wyraźnie zobaczyć. Jeśli chcesz czegoś bardziej przenośnego, możesz wybrać 13-calowy wyświetlacz.

Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest tzw częstotliwość odświeżania. Jeśli szukasz najlepszych laptopów do płynnego działania FL Studio, musisz szukać częstotliwości odświeżania co najmniej 60 Hz.

Zapewni to, że Twój laptop poradzi sobie ze wszystkimi wtyczkami i instrumentami wirtualnymi bez żadnych problemów. Zalecamy wybranie laptopa z wyższą częstotliwością odświeżania, jeśli możesz go znaleźć. Laptop z częstotliwością odświeżania 120 lub 144 Hz to najlepsza opcja dla FL Studio.

Porty:

Im więcej portów USB ma twój laptop, tym lepiej dla FL Studio. Zalecamy posiadanie co najmniej dwóch portów USB typu A i jednego portu USB typu C, które umożliwią podłączenie innych kontrolerów MIDI lub kart dźwiękowych podczas tworzenia muzyki.

Powinieneś także poszukać portu HDMI, za pomocą którego można podłączyć laptopa do monitorów z dużym ekranem. Portu USB Type-C można również użyć do podłączenia laptopa z zewnętrznym procesorem graficznym, co jest świetne, jeśli chcesz używać FL Studio do grania lub innych zadań wymagających dużej ilości grafiki.

The Piorun port jest również świetną funkcją, ponieważ umożliwia przesyłanie danych z dużą prędkością. Jest to świetne, jeśli pracujesz z dużymi plikami audio lub wideo.

Połączenie bezprzewodowe:

Im więcej łączności bezprzewodowej ma Twój laptop, tym lepiej dla FL Studio. Powinieneś poszukać co najmniej adapterów Bluetooth i dwuzakresowych Wi-Fi, które pozwolą ci bezprzewodowo łączyć się z innymi kontrolerami MIDI bez żadnych kłopotów.

Wi-Fi 6 802.11ax to najnowszy standard, który świetnie sprawdza się w FL Studio. Umożliwi to przesyłanie danych z dużą prędkością bez żadnych problemów. Teraz w Bluetooth powinieneś poszukać najnowszej wersji, czyli Bluetooth 5.0.

Bateria:

Żywotność baterii jest ważnym czynnikiem, jeśli planujesz pracować poza domem lub w studiu, w którym przez wiele godzin nie będzie dostępnego zasilania. Wybierz najlepsze laptopy w zależności od wymaganej żywotności baterii.

Lepiej zainwestować w laptopa z co najmniej czterema lub pięcioma godzinami kopii zapasowej, który pozwoli Ci pracować razem nad oprogramowaniem do produkcji muzyki przez kilka godzin bez obawy, że laptop może się wyłączyć z powodu słabej baterii.

10 najlepszych laptopów dla studia FL w 2024 r

Znaleźliśmy najlepsze laptopy, na których można uruchomić FL Studio, i wymieniliśmy je poniżej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o którymś z tych laptopów, przeczytaj nasz szczegółowy artykuł.

Obraz

Laptop

Ocena

Kup Teraz

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (1)

Najlepszy w sumie

ASUS TUF F15

 • NVIDIA GeForce RTX 3060

 • Intel Core i7-12700H dwunastej generacji

 • 15,6-calowy wyświetlacz FHD typu IPS

98%

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (2)

Najlepszy budżet

HP Pavilion X360

 • Grafika Intel Iris Xe

 • Intel Core i5-1135G7

 • 14-calowy wyświetlacz FHD IPS

98%

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (3)

Najlepsza wydajność

Sager NP7879PQ

 • NVIDIA GeForce RTX 3060

 • Intel Core i7-12700H dwunastej generacji

 • 17,3-calowy wyświetlacz FHD z cienką ramką

98%

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (4)

MSI Katana GF76

 • NVIDIA GeForce RTX 3060

 • Intel Core i7-12700H

 • 17,3-calowy wyświetlacz FHD z cienką ramką, IPS

98%

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (5)

Dell Inspiron 15

 • Grafika Intel Iris Xe

 • Czterordzeniowy procesor Intel i5-1135G7 11. generacji

 • 15,6-calowy wyświetlacz FHD

97%

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (6)

Lenovo Legion 5

 • NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti

 • AMD Ryzen 7 5800H

 • 15,6-calowy wyświetlacz IPS

99%

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (7)

SAMSUNG Galaxy Book Pro

 • Grafika Intel Iris Xe

 • Intel i7-1165G4

 • 15,6-calowy wyświetlacz AMOLED

96%

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (8)

HP OMEN 15

 • RTX3070

 • Ryzena 7 5800HX

 • 15,6-calowy QHD 165 Hz

96%

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (9)

HP 14

 • Grafika AMD Radeon

 • AMD Ryzen 5 5500U

 • 14-calowy wyświetlacz FHD

98%

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (10)

MSI GP66 Leopard

 • NVIDIA GeForce RTX 3070

 • Intel Core i7-11800H

 • 15,6-calowy wyświetlacz FHD 240 Hz

98%

1. ASUS TUF F15

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (11)

Ekran:15,6” Full HD (1920 x 1080) Typ IPS Wyświetlacz 300 Hz 3 ms |PROCESOR:Najnowszy procesor Intel Core i7-12700H dwunastej generacji – 24 MB pamięci podręcznej, do 4,7 GHz, 14 rdzeni (6 rdzeni P i 8 rdzeni E) |Grafika:NVIDIA GeForce RTX 3060 6 GB GDDR6 – przyspieszenie do 1752 MHz przy 140 W (115 W + 25 W z dynamicznym wzmocnieniem) |BARAN:16 GB pamięci RAM DDR5 4800 MHz |Składowanie:Dysk SSD PCIe NVMe M.2 1 TB |Porty:3x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 x HDMI 2.0b, 1x Thunderbolt 4, 3,5 mm gniazdo combo audio, 1 x RJ-45 |Głośnik:2 głośniki 4W |Waga:5,51 funta

 • Znakomita wydajność procesora

 • Potężny procesor graficzny

 • Dobry wyświetlacz

 • Średnie chłodzenie

 • Robi się gorąco

Dlaczego wybraliśmy ten laptop:

Jedną z najlepszych rzeczy w tym laptopie jest to, że jest wyposażony w najnowszy procesor Intel Core i7-12700H 12. generacji. Ten procesor jest znany ze swojej wysokiej wydajności i bez problemu radzi sobie ze wszystkimi wtyczkami i instrumentami wirtualnymi w FL Studio.

Inną wspaniałą rzeczą w tym laptopie jest to, że jest wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3060, która pozwoli ci używać FL Studio do grania lub innych zadań wymagających dużej ilości grafiki.

Ma częstotliwość odświeżania 300 Hz, która jest świetna dla FL Studio. Wysoka częstotliwość odświeżania pozwoli Ci korzystać ze wszystkich wtyczek bez żadnych problemów.

CPU i GPU

Laptop jest wyposażony w najnowszy procesor Intel Core i7-12700H 12. generacji z pamięcią podręczną 24 MB, dzięki czemu jest jednym z najlepszych laptopów, na których można uruchomić FL Studio. Procesor jest 14-rdzeniowy z bazową częstotliwością nieco ponad 2,0 GHz i maksymalną częstotliwością w trybie boost wynoszącą 4,7 GHz. Jeśli szukasz najtańszych laptopów do uruchomienia FL Studio, ten jest dobrą opcją.

Funkcja Hyper-Threading procesora pomaga laptopowi wykonywać wiele zadań jednocześnie bez żadnych problemów. Procesor ma też 14 rdzeni, z czego 6 to rdzenie P, a pozostałe to rdzenie E. W tym przypadku rdzenie E są bardziej energooszczędne niż rdzenie P i pomagają wydłużyć żywotność baterii laptopa.

NVIDIA GeForce RTX 3060 to świetna karta graficzna dostarczana z tym laptopem. Podstawowa częstotliwość taktowania karty graficznej wynosi 1365 MHz, a w trybie Boost 1752 MHz. Karta graficzna jest również wyposażona w najnowszą technologię 6 GB GDDR6, która pomaga poprawić wydajność laptopa.

Karta graficzna obsługuje również najnowsze technologie Ray Tracing i DLSS, które pomagają poprawić jakość grafiki i wydajność laptopa. Karta graficzna jest również zdolna do uruchamiania gier w wysokich ustawieniach i rozdzielczościach. Jeśli szukasz laptopa do grania w gry, a także do pracy w FL Studio, ten jest świetną opcją.

Pamięć RAM i pamięć masowa

Jeśli chodzi o pamięć RAM, ten laptop jest wyposażony w 16 GB pamięci RAM DDR5-4800 MHz. Szybka pamięć RAM pomaga szybko ładować wtyczki, a także pomaga poprawić ogólną wydajność laptopa. Większość laptopów jest wyposażona w pamięć RAM DDR4, ale ten jest wyposażony w najnowszą pamięć RAM DDR5, co jest świetną rzeczą.

Przechowywanie laptopa jest również imponujące. Jest wyposażony w ogromny dysk SSD PCIe NVMe M.2 o pojemności 1 TB. Szybka pamięć masowa pomaga szybko ładować pliki projektu, a także pomaga poprawić ogólną wydajność laptopa. Jeśli szukasz więcej miejsca na dane, możesz wymienić dysk SSD na większą pojemność. Zamiast dysku twardego zawsze lepiej jest mieć dysk SSD dla FL Studio.

Wyświetlacz i klawiatura

Wyświetlacz laptopa to 15,6-calowy wyświetlacz typu Full HD IPS o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Wyświetlacz ma również wysoką częstotliwość odświeżania 300 Hz i czas reakcji nieco ponad trzy milisekundy. To sprawia, że laptop jeden z najlepszych laptopów do gier jak również do pracy w FL Studio.

Wyświetlacz jest również wyposażony w obsługę G-Sync, która pomaga poprawić jakość grafiki i wydajność laptopa. Wyświetlacz jest również skalibrowany do gamy kolorów 100% sRGB, co pomaga poprawić dokładność kolorów laptopa.

The klawiatura laptopa jest również świetną cechą. Klawiatura jest podświetlana i jest oceniana na 20 milionów naciśnięć klawiszy. Oznacza to, że klawiatura będzie działać przez długi czas bez żadnych problemów. Klawiatura jest również wygodna do pisania i ma dobry układ.

Dużą zaletą jest również oświetlenie RGB klawiatury. Podświetlone klawisze WASD i zintegrowana klawiatura numeryczna czynią tę klawiaturę jedną z najlepszych klawiatur dostępnych na rynku.

Porty i łączność

ASUS ma bogaty zestaw portów i opcji łączności w tej cenie,

Laptop ma trzy typy USB 3.2 Gen 1 do podłączania urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatury, myszy, a nawet słuchawki itp.

Jest również wyposażony w port HDMI do podłączenia zewnętrznych wyświetlaczy, jeśli chcesz uzyskać lepszą rozdzielczość podczas pracy nad projektami muzycznymi w FL Studio.

Laptop ma również port Thunderbolt 4, za pomocą którego można podłączyć urządzenia peryferyjne, takie jak zewnętrzne wyświetlacze, urządzenia pamięci masowej i wiele innych. Port Thunderbolt 4 doskonale nadaje się również do ładowania laptopa. Oznacza to, że możesz szybko naładować laptopa podczas pracy na nim.

Posiada również gniazdo combo słuchawek/mikrofonu 3,5 mm do podłączenia Słuchawki do monitorów studyjnych lub inny sprzęt audio.

Ma również bardzo kompatybilną łączność Bluetooth. Do łączności bezprzewodowej ma wbudowany 802.11ax Wi-Fi 6 i Bluetooth, co jest świetne; jak na ten przedział cenowy jest całkiem niezły w porównaniu do innych budżetowych laptopów dostępnych obecnie.

Co mogło być lepszego?

Jedyne, co mogłoby być lepsze w tym laptopie, to rozdzielczość wyświetlacza. Laptop posiada wyświetlacz Full HD IPS o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Nie jest to zła rozdzielczość, ale gdyby laptop miał wyższą rozdzielczość, byłoby jeszcze lepiej.

2K, a nawet nowy standard rozdzielczości, czyli rozdzielczość UHD lub Ultra HD, byłby świetny.

Ogólnie rzecz biorąc, ASUS TUF Gaming A15 to świetny laptop dla FL Studio i innych aplikacji do produkcji muzyki.

Nasz werdykt

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (12)

Laptop do gier ASUS TUF F15 to doskonały laptop do FL Studio. Posiada wszystkie funkcje potrzebne do pracy nad projektami muzycznymi. Laptop jest również bardzo wydajny i poradzi sobie z każdym zadaniem, które mu rzucisz. Laptop jest również wyposażony w świetną klawiaturę i doskonały wyświetlacz.

Jeśli szukasz laptopa do pracy w FL Studio, ten jest dla Ciebie. Podsumowując, laptop do gier ASUS TUF F15 to świetny laptop do FL Studio i jest wart swojej ceny.

2. HP Pavilion X360

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (13)

Ekran:14-calowy wyświetlacz IPS Full HD |PROCESOR:Intel Core i5-1135G7 |Grafika:Grafika Intel Iris Xe |BARAN:8 GB DDR4 |Składowanie:Dysk SSD PCIe 256 GB |Porty:2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 x HDMI 2.0b, 1x Type-C, 3,5 mm gniazdo combo audio |Głośnik:2 głośniki 4W |Waga:3,55 funta

 • Bardzo przenośny

 • Najnowszy procesor

 • Kabriolet 2 w 1

 • Niska żywotność baterii

 • Niskie przechowywanie

Dlaczego wybraliśmy ten laptop:

Jednym z najlepszych laptopów do FL Studio jest HP Pavilion x360. Jest to konwertowalny laptop, co oznacza, że może być również używany jako tablet. The laptop ma 14 cali Wyświetlacz FullHD IPS. Wyświetlacz laptopa jest bardzo dobry, a także obsługuje dotyk. Dzięki temu laptop jest bardzo wszechstronny i można go używać do różnych zadań.

CPU i GPU

Procesor tego laptopa to Intel Core i5-1135G7, który ma inteligentną logikę, która automatycznie stosuje najlepsze ustawienia wydajności dla Twojego HP Pavilion. Jego częstotliwość bazowa wynosi 2,4 GHz, a dzięki technologii Intel Turbo Boost może wzrosnąć do 4,2 GHz. Zapewni to, że Twój procesor będzie w stanie obsłużyć każde zadanie, które mu rzucisz.

Laptop posiada również kartę graficzną Intel Iris Xe. To bardzo wydajna karta graficzna, która poradzi sobie z każdym zadaniem, jakie przed nią postawisz. Karta graficzna jest również bardzo energooszczędna i nie wyczerpuje baterii zbyt szybko.

Pamięć RAM i pamięć masowa

Ten laptop jest wyposażony w 8 GB, co wystarcza do uruchamiania aplikacji do produkcji muzyki, takich jak FL Studio i inne oprogramowanie DAW.

Z drugiej strony ma 256 GB pamięci SSD, co jest świetne, ponieważ dyski SSD zapewniają szybsze prędkości odczytu/zapisu w porównaniu do zwykłych mechanicznych dysków twardych (HHD), dzięki czemu komputer będzie się uruchamiał szybciej, a także będzie miał lepszą wydajność w większości przypadków niż urządzenia pamięci masowej HDD Do.

Klawiatura i wyświetlacz

Jest również wyposażony w 14-calowy, podświetlany wielodotykowo, szklany wyświetlacz Full HD IPS WLED (1920 x 1080). Klawiatura laptopa jest również podświetlana, co świetnie sprawdza się podczas pracy w warunkach słabego oświetlenia. Ma konstrukcję obracaną o 360°, która doskonale sprawdza się, gdy chcesz używać go jako tabletu; innymi słowy, można go przekształcić w cztery tryby; Laptop, stojak, namiot i tablet.

Klawiatura tego laptopa zapewnia przyzwoite wrażenia dotykowe w porównaniu do innych laptopów w tym samym przedziale cenowym, które są obecnie dostępne. Podświetlana klawiatura jest również świetną funkcją, ponieważ pozwala pracować w warunkach słabego oświetlenia.

Porty i łączność

Ten HP Pavilion x360 ma dobry zestaw portów i opcji łączności w tym przedziale cenowym.

Jest wyposażony w dwa porty USB 3.2 Gen 1 Type-A do podłączania urządzeń peryferyjnych, takich jak myszy lub klawiatury, przez port.

Jest również wyposażony w jeden odwracalny port USB typu C, dzięki czemu można łączyć się z nowszymi technologiami, takimi jak szybkie urządzenia pamięci masowej bez

Jest również wyposażony w port HDMI do podłączenia zewnętrznych wyświetlaczy, jeśli chcesz uzyskać lepszą rozdzielczość podczas pracy nad projektami muzycznymi w FL Studio.

Posiada gniazdo combo słuchawek/mikrofonu do podłączenia słuchawek monitora studyjnego lub innego sprzętu audio.

Ten laptop jest wyposażony w wbudowany adapter Wi-Fi 6 AX201 (2×2). Zapewni to dobre i stabilne połączenie Wi-Fi podczas pracy nad projektami muzycznymi.

Ma również bardzo kompatybilny Łączność Bluetooth 5, dzięki której można podłączyć urządzenia bezprzewodowe, takie jak słuchawki lub głośniki.

Co mogło być lepszego?

Jedyną rzeczą, która mogłaby być lepsza w tym laptopie, jest pamięć masowa. Chcielibyśmy zobaczyć większy dysk SSD, może 512 GB zamiast tylko 256 GB. Ale poza tym jest to świetny laptop do FL Studio i innych aplikacji do produkcji muzyki.

Myślę, że ich pamięć RAM jest również trochę za mała do uruchamiania innych aplikacji poza FL Studio, ale jeśli używasz jej tylko do produkcji muzyki, powinno być dobrze.

Nasz werdykt

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (14)

HP Pavilion x360 to doskonały laptop do FL Studio i innych aplikacji do produkcji muzyki. Ma bardzo mocny procesor i kartę graficzną, które będą w stanie obsłużyć każde zadanie, które mu rzucisz. Laptop jest również wyposażony w świetną klawiaturę i doskonały wyświetlacz.

Obrót i złożenie o 360° projekt sprawia, że jest bardzo wszechstronny, a wbudowane Wi-Fi i Bluetooth zapewniają dobre i stabilne połączenie podczas pracy nad projektami muzycznymi.

3. Sager NP7879PQ

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (15)

Ekran:17,3” z cienką ramką, FHD 144 Hz (1920×1080) |PROCESOR:Procesor Intel Core i7-12700H (2,3 GHz, do 4,7 GHz), 14 rdzeni, 24 MB pamięci podręcznej |Grafika:NVIDIA RTX 3060 6 GB GDDR6, maksymalne TDP: 115 W |BARAN:16 GB DDR4 3200 MHz |Składowanie: Dysk SSD PCIe NVMe 1 TB Gen4 X 4 |Porty:Czytnik kart Micro SD, 1 port Thunderbolt 4 (typ C), 1 port wyjściowy HDMI (z HDCP), 1 port wyjściowy Mini DisplayPort 1.4, 1 port USB 2.0 (typ A), 1 port USB 3.2 pierwszej generacji (typ A), 1 port USB 3.2 Gen 2 (typ C), 1 2 w 1 Gniazdo audio (słuchawki/mikrofon), 1 gniazdo mikrofonowe, 1 RJ-45 LAN (10/100/1000 Mb/s), blokada Kensington |Głośnik:2 wbudowane głośniki, Sound Blaster Cinema 6 |Waga:5,49 funta

 • Najnowszy procesor

 • Najnowsze GPU

 • Mnóstwo miejsca do przechowywania

 • Średnia żywotność baterii

Dlaczego wybraliśmy ten laptop:

Jedną z najlepszych rzeczy w tym laptopie jest to, że jest wyposażony w RTX 3060, który pozwoli ci bez problemu korzystać z FL Studio. Posiada również najnowszy procesor Intel Core i7 z serii 12 16 GB pamięci RAM.

Intel PTT to funkcja bezpieczeństwa, która pomaga chronić Twoje dane i prywatność. PTT działa poprzez szyfrowanie danych, a następnie przechowywanie ich na bezpiecznym serwerze. Gdy potrzebujesz dostępu do swoich danych, możesz to zrobić za pomocą hasła lub kodu PIN. Technologia Intel PTT jest dostępna w wielu laptopach, w tym w modelu Sager NP7880P.

CPU i GPU

Procesor Intel Core i7-12700H dwunastej generacji jest jednym z najlepszych procesorów na rynku i zapewni Ci wspaniałe wrażenia z pracy w FL Studio. Jego bazowe taktowanie wynosi 2,3 GHz, a w trybie Turbo Boost może wzrosnąć do 4,7 GHz, co oznacza, że poradzi sobie ze wszystkim, co mu rzucisz. Procesor ma również 14 rdzeni i 24 MB pamięci podręcznej, co czyni go naprawdę bardzo wydajnym procesorem.

Jego wydajna wyspecjalizowana architektura E-Cores i P-Cores umożliwia osiągnięcie wysokiego IPC (instrukcji na cykl). Rodzina Intel Core i7-series od dawna znana jest ze swojego doskonałego potencjału przetaktowywania, a 12700H nie jest wyjątkiem. Jest w pełni odblokowany w celu łatwego przetaktowywania, a przy odrobinie ulepszeń można go łatwo uruchomić, zapewniając wspaniałe wrażenia z FL Studio.

NVIDIA GeForce RTX 3060 to bardzo wydajna karta graficzna, która z łatwością poradzi sobie z FL Studio. Ma maksymalne TGP 115 W i jest wyposażony w 6 GB pamięci GDDR6.

RTX 3060 jest więcej niż zdolny do uruchamiania dowolnej wtyczki lub VST, którą na nią rzucisz, więc możesz mieć pewność, że Twoje wrażenia z FL Studio będą dobre. Platforma NVIDIA GeForce RTX pozwala cieszyć się ray tracingiem w czasie rzeczywistym i grafiką wspomaganą sztuczną inteligencją.

Pamięć RAM i pamięć masowa

16 GB pamięci RAM DDR4 jest więcej niż wystarczające dla FL Studio i zapewni płynne działanie bez opóźnień. Pamięć RAM jest również bardzo szybka, co oznacza, że będziesz mógł szybko i łatwo załadować swoje projekty.

Pamięć masowa tego laptopa jest bardzo szybka i jest wyposażona w aż 1 TB pamięci SSD PCIe NVMe. Jest to więcej niż wystarczające nawet dla najbardziej wymagającego użytkownika FL Studio i zapewni mnóstwo miejsca na wszystkie projekty i pliki.

Ponadto, jeśli potrzebujesz więcej miejsca, zawsze możesz dodać zewnętrzny dysk twardy lub dysk SSD przez port Thunderbolt. Możesz cieszyć się wieloma zaletami dysku SSD, takimi jak jego szybkość, niezawodność i trwałość, ponieważ jest on wbudowany w samą płytę główną.

Wyświetlacz i klawiatura

Matowy wyświetlacz o przekątnej 17,3 cala i rozdzielczości Full HD 144 Hz z szerokim kątem widzenia (1920 × 1080) to świetny wyświetlacz dla FL Studio. Jest wystarczająco duży, aby wyraźnie widzieć wszystkie wtyczki i VST, a częstotliwość odświeżania 144 Hz jest idealna, aby zapewnić płynne i wolne od opóźnień wrażenia.

Matowy wyświetlacz oznacza, że nie będziesz musiał zmagać się z żadnymi odbiciami ani odblaskami, a szeroki kąt widzenia oznacza, że będziesz mógł oglądać ekran pod dowolnym kątem.

Oprócz wspomnianych już wspaniałych funkcji, laptop jest również wyposażony w jednostrefową, wielokolorową, podświetlaną, pełnowymiarową klawiaturę z blokiem numerycznym. To świetna klawiatura, która pozwoli Ci łatwo wprowadzać dane, a także ma 15 różnych kolorów do wyboru, dzięki czemu możesz dostosować ją do własnego stylu.

Porty i łączność

Laptop jest wyposażony w różne porty i opcje połączeń, dzięki czemu jest bardzo wszechstronny. Posiada jeden port Thunderbolt 4 (Typ C), który idealnie nadaje się do podłączenia zewnętrznych dysków twardych i dysków SSD. Posiada również port USB typu A, co oznacza, że możesz podłączyć dowolne inne urządzenia peryferyjne, których możesz potrzebować.

Ponadto laptop jest wyposażony w port HDMI, dzięki czemu można go łatwo podłączyć do zewnętrznego monitora lub telewizora. Port HDMI obsługuje HDCP, co oznacza, że będziesz mógł odtwarzać swoje treści na różnych urządzeniach.

Posiada gniazdo combo słuchawek/mikrofonu z wbudowanym mikrofonem do podłączenia słuchawek dousznych lub zestawu słuchawkowego z mikrofonem bez konieczności korzystania z innego portu USB dla dodanego sprzętu.

Laptop posiada również wbudowany czytnik kart SD, który idealnie nadaje się do przenoszenia plików i zdjęć z aparatu lub telefonu.

Port RJ-45 LAN (10/100/1000 Mb/s) umożliwia łatwe podłączenie do sieci lub Internetu, dzięki czemu można łatwo pobierać nowe wtyczki i próbki lub przesyłać swoje projekty.

Ten laptop jest również wyposażony we wbudowaną kartę Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 M.2 Wireless LAN. Oznacza to, że będziesz mógł łatwo połączyć się z siecią bezprzewodową lub Internetem bez konieczności korzystania z dodatkowych portów. Jest również wyposażony w Bluetooth 5.0, który pozwala urządzeniom łączyć się bezprzewodowo.

Co mogło być lepszego?

Jedynym minusem tego laptopa jest brak obsługi Thunderbolt. Thunderbolt to bardzo szybki standard, który umożliwia podłączenie zewnętrznych dysków twardych i dysków SSD, więc dobrze byłoby zobaczyć tę funkcję.

Nasz werdykt

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (16)

Ma cienką ramkę Full HD 144 Hz, szeroki kąt widzenia (1920x1080) Matte Type Display to świetny laptop do FL Studio i ma wiele funkcji, które czynią go idealnym dla każdego użytkownika. Ma duży wyświetlacz, dużo pamięci, szybki procesor i świetną klawiaturę.

Posiada również wiele portów i opcji połączeń, dzięki czemu jest bardzo wszechstronny. Jeśli szukasz laptopa, który pozwoli Ci z łatwością korzystać z FL Studio, to jest to idealny wybór dla Ciebie.

4. MSI Katana GF76

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (17)

Ekran: 17,3″ Cienka ramka FHD, poziom IPS 144 Hz, 45% NTSC |procesor: Intel Core i7-12700H 6+8 rdzeni, 1,7-4,7 GHz |Grafika: GPU do laptopów NVIDIA GeForce RTX3060 |Baran: 16 GB (8 GB*2) DDR4 3200 MHz |Składowanie: 512 GB NVMe SSD Gen 4×4 |Porty: 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C, 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 x USB 2.0 Type-A, 1 x RJ45 LAN, 1 x HDMI (4k@60Hz), 1 x gniazdo combo audio, 1 x Wejście prądu stałego |Głośnik: 2 głośniki 3 W, dźwięk Hi-Res |Waga: 7,71 funta

 • Wyraźny wyświetlacz z cienką ramką

 • Potężny procesor graficzny

 • Mnóstwo portów.

 • Odrobinę drogie

 • Słaba żywotność baterii

Dlaczego wybraliśmy ten laptop:

Jedną z najlepszych rzeczy w tym laptopie jest to, że jest wyposażony w bardzo mocny procesor. Najnowszy procesor Intel Core 12700H dwunastej generacji jest w stanie obsłużyć wszystko, co mu rzucisz. Posiada również bardzo wydajną kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX3060 do laptopów, która pozwoli Ci płynnie uruchomić dowolną grę lub oprogramowanie.

Dodatkowo laptop posiada duży ekran i wysokiej jakości głośniki, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku w warunkach studyjnych.

CPU i GPU

MSI Katana GF76 jest napędzany przez procesor Intel Core i7-12700H, który pozwoli Ci z łatwością korzystać z FL Studio. Procesor jest wyposażony w 14-rdzeniowy procesor o podstawowej częstotliwości taktowania do 1,7 GHz i taktowaniu w trybie boost do 4,7 GHz, co zapewni Ci moc, dzięki której z łatwością poradzisz sobie z każdym zadaniem. Procesor to za dużo dla większości użytkowników, więc możesz także wykorzystać GPU do uruchamiania aplikacji do produkcji muzyki.

The MSI Katana GF76 korzysta z laptopa NVIDIA GeForce RTX 3060 GPU, dzięki któremu bez problemu uruchomisz FL Studio. RTX 3060 to doskonały wybór dla laptopa, ponieważ oferuje doskonałą wydajność i jest bardzo energooszczędny. Dzięki tej karcie graficznej będziesz mógł cieszyć się płynną i płynną grafiką oraz dużą liczbą klatek na sekundę.

MSI Katana GF76 zapewnia realistyczną grafikę opartą na ray tracingu i najnowocześniejsze funkcje sztucznej inteligencji. Dzięki RTX 3060 będziesz mógł cieszyć się najnowszą technologią graficzną, a także korzystać z funkcji AI zawartych w karcie. Pozwoli to na tworzenie jeszcze bardziej realistycznych produkcji muzycznych.

Pamięć RAM i pamięć masowa

MSI Katana GF76 jest wyposażony w 16 GB pamięci DDR RAM, co jest więcej niż wystarczające dla większości użytkowników. Pamięć RAM jest taktowana z częstotliwością 3200 MHz, co zapewnia szybkość potrzebną do wydajnego uruchamiania aplikacji do produkcji muzyki. Jego pamięć RAM pozwala na jednoczesne uruchamianie wielu aplikacji, takich jak FL Studio, bez żadnych spowolnień.

Laptop MSI Katana GF76 jest wyposażony w imponujący dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB, który zapewnia więcej niż wystarczającą przestrzeń dyskową dla większości użytkowników; po zainstalowaniu na tym laptopie ulubionej aplikacji do produkcji muzyki nigdy nie zabraknie Ci miejsca, co jest idealne dla kogoś, kto chce zapisywać swoje projekty.

Posiada interfejs Gen 4×4, który zapewnia niesamowitą prędkość, dzięki czemu nie będziesz musiał długo czekać na załadowanie plików.

Wyświetlacz i klawiatura

MSI Katana GF76 ma duży 17,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080. Wyświetlacz to panel IPS, który oferuje świetne kąty widzenia i dokładne kolory. Ma również częstotliwość odświeżania 144 Hz, która zapewnia płynne efekty wizualne podczas korzystania z aplikacji do produkcji muzyki.

Jego świetna rozdzielczość daje również użytkownikowi więcej miejsca na edycję i miksowanie aplikacji do produkcji muzyki, co jest idealne dla kogoś, kto chce robić rzeczy szybciej niż zwykle podczas tworzenia muzyki lub bitów w aplikacji FL Studio.

Klawiatura w MSI Katana GF76 jest podświetlana, więc będziesz mógł zobaczyć klawisze w warunkach słabego oświetlenia. Klawiatura posiada również blok numeryczny, który jest idealny dla kogoś, kto chce szybko wprowadzać dane. Podświetlenie RGB klawiatury można również dostosować, dzięki czemu możesz wybrać kolor, który najlepiej pasuje do Twojego stylu.

Gładzik w MSI Katana GF76 jest duży i responsywny, więc nie będziesz mieć żadnych problemów z jego używaniem podczas edytowania aplikacji do produkcji muzyki.

Porty i łączność

MSI Katana GF76 ma wszystkie porty potrzebne do podłączenia ulubionych urządzeń peryferyjnych. Posiada port USB typu C, który jest idealny dla kogoś, kto chce podłączyć zewnętrzny dysk twardy lub inne urządzenia. Posiada również dwa porty USB typu A, które idealnie nadają się do podłączenia myszy i klawiatury.

Posiada również port HDMI, dzięki czemu można go łatwo podłączyć do monitora lub telewizora. HDMI obsługuje (4k@60Hz), dzięki czemu możesz cieszyć się płynnym i wysokiej jakości obrazem podczas korzystania z aplikacji do produkcji muzyki.

MSI Katana GF76 ma również gniazdo combo audio, które jest idealne dla kogoś, kto chce słuchać swojej muzyki na słuchawkach. Gniazdo combo audio jest również idealne dla kogoś, kto chce używać mikrofonu podczas nagrywania wokali lub instrumentów.

Laptop posiada port LAN RJ45, który jest idealny dla kogoś, kto chce podłączyć swojego laptopa do sieci lub Internetu. Port LAN RJ45 zapewnia szybkie i stabilne połączenie, dzięki czemu możesz łatwo przesyłać pliki lub przesyłać strumieniowo treści online.

Posiada również łączność bezprzewodową WIFI 6 E 802.11 ax, która umożliwia łatwe połączenie z Internetem dzięki szybkiej konfiguracji.

Co mogło być lepszego?

Jedną z rzeczy, które mogłyby być lepsze w przypadku MSI Katana GF76, jest brak portu Thunderbolt. Byłoby to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto chce podłączyć zewnętrzny procesor graficzny lub inne urządzenia wymagające szybkiego transferu danych.

Kolejną rzeczą, która mogłaby być lepsza, jest ilość miejsca do przechowywania. MSI Katana GF76 ma tylko 512 GB pamięci, co może nie wystarczyć niektórym użytkownikom. Jeśli planujesz intensywnie korzystać z aplikacji do produkcji muzyki, możesz rozważyć zakup laptopa z większą ilością miejsca.

Nasz werdykt

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (18)

MSI Katana GF76 to świetny laptop dla kogoś, kto chce korzystać z FL Studio lub innych aplikacji do produkcji muzyki. Ma moc potrzebną do łatwego uruchamiania aplikacji do produkcji muzyki, a jego duży wyświetlacz i klawiatura są idealne dla kogoś, kto chce szybko załatwić sprawę.

Wybór portów i szybka łączność bezprzewodowa ułatwiają łączenie się z Internetem i innymi urządzeniami, a duży gładzik jest responsywny i łatwy w użyciu.

5. Dell Inspiron 15

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (19)

Ekran:15,6-calowy FHD (1920 x 1080) z przeciwodblaskowym podświetleniem LED, bezdotykowy, z wąskimi ramkami WVA |procesor: Czterordzeniowy procesor Intel i5-1135G7 11. generacji |Grafika: Grafika Intel Iris Xe |Baran: 16 GB pamięci RAM DDR4 |Składowanie: Dysk SSD 512 GB |Porty:1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C (DP/PowerDelivery); 2 porty USB 3.2 pierwszej generacji; 1 x zestaw słuchawkowy / mikrofonowy; 1xHDMI 1.4; 1 x gniazdo zasilania; 1 x Czytnik kart MicroSD |Głośnik:‎ 2W x 2 Głośniki stereo |Waga:3,78 funta

 • Duża szybkość przetwarzania

 • Wszechstronny

 • Wytrzymały

 • Kamera internetowa niskiej jakości

 • Średnia wydajność

Dlaczego wybraliśmy ten laptop:

Dell Inspiron 15 to świetny wszechstronny laptop, który z łatwością poradzi sobie z FL Studio. Ma duży ekran ułatwiający przeglądanie i wydajny procesor do obsługi złożonych projektów.

Jest to ogólnie niedrogi laptop, co czyni go świetną opcją dla osób z ograniczonym budżetem. Możesz to łatwo znaleźć Model z różnymi specyfikacjami dostosowanymi do Twoich potrzeb. Ważący zaledwie 3,78 funta jest także jedną z najlżejszych opcji na naszej liście. Można go łatwo zabrać ze sobą do i ze studia.

CPU i GPU

Dell Inspiron 15 jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel i5-1135G7, który doskonale nadaje się do obsługi FL Studio oraz większości aplikacji do produkcji muzyki. Czterordzeniowy procesor pozwala na uruchamianie wielu aplikacji jednocześnie bez żadnych problemów.

Dell Inspiron 15 jest wyposażony w kartę graficzną Intel Iris Xe Graphics, która ma większą moc niż zwykła zintegrowana karta graficzna dostarczana z większością laptopów; może zapewnić stałą liczbę klatek na sekundę podczas uruchamiania FL Studio i innych aplikacji do produkcji muzyki, nawet jeśli nie jest tak dobry jak dedykowane karty graficzne.

Jego karta graficzna Intel Iris Xe jest wydajniejsza niż zwykła zintegrowana karta graficzna i umożliwia bezproblemowe uruchamianie ulubionych aplikacji.

Pamięć RAM i pamięć masowa

Dell jest wyposażony w 16 GB pamięci RAM, co czyni go idealnym do bezproblemowego uruchamiania FL Studio lub innych aplikacji do produkcji muzyki. Daje ci możliwość uruchamiania dowolnej liczby aplikacji bez opóźnień i awarii.

Dell Inspiron 15 jest również wyposażony w duży dysk SSD o pojemności 512 GB, który umożliwia szybkie uruchamianie laptopa i natychmiastowe uruchamianie ulubionych aplikacji do produkcji muzyki, bez czekania na ich załadowanie, co jest idealne, jeśli zawsze jesteś w ruchu i czegoś potrzebujesz na tyle niezawodny, że możesz załatwić sprawę w mgnieniu oka.

Wyświetlacz i klawiatura

Jest wyposażony w 15,6-calowy FHD (1920 x 1080) z przeciwodblaskowym podświetleniem LED i bezdotykowym wyświetlaczem WVA z wąskimi ramkami, który idealnie nadaje się do pracy z FL Studio lub inną aplikacją do produkcji muzyki, ponieważ oferuje imponujący kąt widzenia dzięki -funkcja olśnienia pozwalająca na pracę w różnych warunkach oświetleniowych bez męczenia wzroku.

Bezdotykowy wyświetlacz WVA z wąskimi krawędziami idealnie nadaje się do pracy w FL Studio lub dowolnej innej aplikacji do produkcji muzyki, ponieważ umożliwia oglądanie zawartości pod różnymi kątami bez męczenia oczu.

Jest wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę, która sprawia, że pisanie jest szybkie i łatwe, a jednocześnie umożliwia precyzyjne pisanie dzięki responsywnym klawiszom.

Dell Inspiron jest również wyposażony w szeroki panel dotykowy i zintegrowaną klawiaturę numeryczną, co ułatwia użytkownikom, którzy są bardziej zaznajomieni z używaniem dedykowanych bloków numerycznych na swoich klawiaturach, zamiast umieszczać je w samej klawiaturze.

Porty i łączność

Wyposażony jest w kilka portów, w tym jeden port USB typu C, dzięki czemu można szybko naładować laptopa podczas przesyłania danych tym, którzy potrzebują możliwości wielozadaniowości podczas pracy nad swoimi projektami.

Jest wyposażony w USB 3.2 Gen 2 Type-C (DP/PowerDelivery) do ładowania laptopa i przesyłania danych; port USB typu C do ultraszybkiego ładowania podczas przesyłania plików.

Jest również wyposażony w dwa porty USB Gen-1, które umożliwiają podłączenie klawiatury, myszy lub innych akcesoriów bezpośrednio do laptopa bez zajmowania dodatkowego miejsca na biurku.

Posiada również jedno combo słuchawkowe/mikrofonowe, które pozwala tworzyć aplikacje do produkcji muzyki bez martwienia się o jakość nagrań.

Posiada HDMI do podłączenia dodatkowych monitorów lub projektorów, dzięki czemu możesz pracować wydajniej bez konieczności noszenia ze sobą wielu adapterów i przewodów podczas pracy nad projektami w domu lub w studiach z innymi producentami, którzy również korzystają z tego samego laptopa.

Dell Inspiron 15 jest wyposażony w gniazdo zasilania, które idealnie nadaje się do szybkiego i wydajnego ładowania laptopa, a także w gniazdo słuchawkowe/mikrofonowe, dzięki czemu możesz pracować nad aplikacjami do produkcji muzyki bez martwienia się o jakość nagrywania.

Jest wyposażony w czytnik kart MicroSD dla tych, którzy chcą przenieść swoją muzykę z zewnętrznego źródła lub wykonać kopię zapasową ważnych plików.

Posiada również Wi-Fi 6 2×2 (Gig+) do szybkiego połączenia z Internetem oraz Bluetooth 5.1 do podłączania ulubionych akcesoriów, takich jak klawiatury, myszy lub głośniki, w celu tworzenia aplikacji do produkcji muzyki.

Co mogło być lepszego?

Jedyną rzeczą, która mogłaby być lepsza w przypadku Dell Inspiron 15, jest posiadanie portu Thunderbolt dla tych, którzy chcą podłączyć zewnętrzny procesor graficzny, aby uzyskać jeszcze większą moc podczas pracy na swoim komputerze. produkcja muzyczna aplikacje.

Kolejną małą rzeczą, która mogłaby być lepsza, jest dedykowana karta graficzna zamiast tylko zintegrowanej, ale ogólnie ten laptop jest nadal doskonałym wyborem dla FL Studio lub dowolnej innej aplikacji do produkcji muzyki.

Nasz werdykt

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (20)

The Dell Inspiron 15 to najlepszy laptop dla FL Studio lub dowolnej innej aplikacji do produkcji muzyki, ponieważ oferuje wysoką wydajność, duży wyświetlacz i responsywną klawiaturę, która ułatwia pracę nad projektami.

Jest również wyposażony w kilka portów, które umożliwiają szybkie podłączanie różnych akcesoriów lub przesyłanie danych, oferując jednocześnie szybkie połączenie z Internetem, dzięki czemu możesz bez problemu pracować nad aplikacjami do produkcji muzyki.

Ogólnie rzecz biorąc, Dell Inspiron 15 to idealny laptop dla tych, którzy chcą niezawodnej i wydajnej maszyny, która poradzi sobie z każdym zadaniem, jakie przed nią postawisz, co czyni go idealnym wyborem dla producentów muzycznych na wszystkich poziomach.

6. Legion Lenovo 5

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (21)

Ekran:15,6-calowy wyświetlacz IPS z (1920×1080), 100% sRGB |PROCESOR:AMD Ryzeny 7 5800H |Grafika:Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti |BARAN:16 GB pamięci DDR4-3200 MHz |Składowanie:Dysk SSD NVMe 512 GB |Porty:4 x USB 3.2 Gen 1 (jeden Always On), 1 x USB 3.2 Type-C Gen 1 (z funkcją DisplayPort 1.2), HDMI 2.0 |Głośnik:2 x głośniki stereo |Waga:5,5 funta.

 • Potężny procesor graficzny

 • Najnowszy procesor

 • Płytka dotykowa premium

 • Całkiem ciężki

Dlaczego wybraliśmy ten laptop:

Jego AMD Ryzeny Procesor jest jednym z najszybszych, jakie testowaliśmy, a jego procesor graficzny 3050Ti radzi sobie z większością gier w rozdzielczości 1080p. Ponadto, przy cenie nieco poniżej $1100, jest on tańszy niż wielu konkurentów.

Dzięki dużemu ekranowi i prostemu, stylowemu wzornictwu, Lenovo Legion to jeden z najlepszych laptopów dla FLStudio. Tutaj obsługa grafiki jest na najwyższym poziomie i możesz płynnie uruchamiać gry, ponieważ RTX 3050Ti jest bardzo wydajny.

Wyświetlacz to również 100% sRGB, co jest świetną wiadomością dla kreatywnych profesjonaliści. Lenovo oferuje również szeroką gamę opcji dostosowywania, dzięki czemu możesz wybrać idealną konfigurację do swoich potrzeb.

CPU i GPU

The Lenovo Legion 5 jest wyposażony w nowy procesor Ryzen, który pomaga laptopowi zapewniają doskonałą wydajność. Dzięki temu możesz wykonywać wiele zadań jednocześnie i uruchamiać wiele aplikacji bez żadnych problemów na swoim komputerze.

Ma procesor AMD Ryzen 7 5800H, który jest świetny dla każdego, kto potrzebuje urządzenia z doskonałym procesorem.

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3050Ti ma świetną kartę graficzną, która może zapewnić doskonałą wydajność w grach.

Jest to karta graficzna do gier, która jest najlepsza dla miłośników gier i możesz używać tego laptopa do codziennych zadań, takich jak wysyłanie wiadomości e-mail, słuchanie muzyki lub oglądanie filmów online.

Jest to jeden z tańszych laptopów do FL Studio, ponieważ jest wyposażony w kartę graficzną RTX 3050Ti.

Pamięć RAM i pamięć masowa

Umożliwia także bezproblemową wielozadaniowość dzięki 16 GB pamięci RAM DDR4, która zapewnia brak przerw podczas przełączania między aplikacjami z dużą szybkością.

Lenovo Legion jest wyposażony w pamięć masową NVMe SSD o pojemności 512 GB, która zapewnia szybkie uruchamianie aplikacji i płynną pracę wielozadaniową, umożliwiając dostęp do wszystkich programów jednocześnie bez ich powolnego ładowania jeden po drugim. Oznacza to, że nie ma znaczenia, z jakim typem plików pracujesz, i możesz mieć do nich natychmiastowy dostęp.

Wyświetlacz i klawiatura

Posiada 15,6-calowy wyświetlacz, który gwarantuje bezproblemowe przeglądanie ekranu. Charakteryzuje się również rozdzielczością (1920×1080) zapewniającą ostre wideo i obrazy, co czyni go doskonałym urządzeniem do pracy. Wyświetlacz ma również rozdzielczość 100% sRGB, co jest idealne dla kreatywnych profesjonalistów.

Lenovo Legion jest również wyposażony w ergonomicznie zaprojektowaną klawiaturę, która umożliwia wygodne pisanie przez wiele godzin. Jest to ważne, ponieważ praca nad projektami w FL Studio może zająć trochę czasu, w zależności od tego, nad jakim projektem lub piosenką pracujesz.

Oznacza to, że wygoda podczas pisania pozwoli na szybszy przebieg procesu, dzięki czemu nie będziesz musiał spędzać zbyt wiele czasu na robieniu czegoś, co można by szybko ukończyć, gdyby nie było żadnych przerw.

Touchpad w tym komputerze jest płynny i responsywny, co znacznie ułatwia korzystanie z systemu Windows podczas pracy lub grania na komputerze.

Porty i łączność

Laptop jest wyposażony w cztery porty USB 3.2 Gen 1, które są portami USB typu A. Są to najpopularniejsze porty USB, które umożliwiają podłączenie komputera do różnych urządzeń, takich jak zewnętrzne dyski twarde, myszy i klawiatury.

Lenovo Legion jest również wyposażony w port HDMI, który umożliwia podłączenie go do monitorów lub innych urządzeń w celu łatwego oglądania.

Posiada również jeden port USB 3.2 typu C, który może być używany jako port USB, ale zapewnia również funkcję DisplayPort, która umożliwia podłączenie komputera do zewnętrznego monitora lub projektora.

Posiada gniazdo combo wejścia mikrofonu/wyjścia słuchawkowego 3,5 mm do podłączenia zewnętrznego mikrofonu lub słuchawek do komputera.

Lenovo Legion jest wyposażony w Bluetooth 5.0 do łatwego bezprzewodowego łączenia urządzeń, takich jak drukarki, głośniki i inne komputery, bez użycia kabli, które mogą przeszkadzać podczas pracy nad czymś ważnym.

Laptop ten zapewnia doskonałą łączność Wi-Fi 6 (11ax, 2×2), co pozwala na łatwe i bezproblemowe podłączenie komputera do Internetu.

Co mogło być lepszego?

Jedyną rzeczą, która mogłaby być lepsza w Lenovo Legion, jest brak portu Thunderbolt. Jest to rodzaj portu, który umożliwia podłączenie do komputera urządzeń takich jak zewnętrzny dysk twardy lub karta graficzna w celu uzyskania lepszej wydajności.

Możesz także użyć go do jednoczesnego podłączenia dwóch monitorów do komputera, co byłoby przydatne dla kreatywnych profesjonalistów, którzy muszą widzieć swoją pracę na dwóch ekranach jednocześnie.

Nasz werdykt

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (22)

Lenovo Legion to doskonały laptop do FL Studio ze względu na wydajność, wyświetlacz, klawiaturę i porty. To świetna maszyna dla kreatywnych profesjonalistów lub każdego, kto potrzebuje komputera, który poradzi sobie ze wszystkim, co na niego rzucisz.

To sprawia, że Lenovo Legion jest jednym z najlepszych laptopów dostępnych na rynku i świetnym wyborem dla FL Studio. Jeśli szukasz laptopa, który będzie w stanie obsłużyć wszystko, czego potrzebujesz, to jest ten, którego szukasz. To świetna inwestycja dla każdego, kto potrzebuje wydajnego i niezawodnego komputera.

7. SAMSUNG Galaxy Book Pro

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (23)

Ekran:15,6-calowy ekran AMOLED |PROCESOR:Procesor Intel i7-1165G4 |Grafika:Grafika Intel Iris Xe |BARAN:16 GB RAM |Składowanie:Dysk SSD NVMe 512 GB |Porty:1 x Thunderbolt 4 z USB4 typu C, 2 x Super USB-A |Głośnik:Głośniki stereo 2.1 |Waga:2,3 funta

 • wyświetlacz amolowy

 • Potężny procesor

 • Bardzo przenośny

 • Brak dedykowanego GPU

 • Brak ekranu dotykowego

Dlaczego wybraliśmy ten laptop:

Wiesz SAMSUNG zawsze znajduje się w czołówce technologii i ten laptop nie jest wyjątkiem. To jeden z pierwszych laptopów wyposażonych w wyświetlacz AMOLED, który sprawi, że Twoja praca będzie wyglądać niesamowicie. Dzięki temu jest to doskonały wybór dla kreatywnych profesjonalistów, którzy chcą zobaczyć swoją pracę w jak najlepszym świetle.

Laptop posiada również bardzo wydajny procesor Intel z serii i7 oraz doskonałe możliwości graficzne. Jest również bardzo lekki, dzięki czemu można go łatwo zabrać ze sobą w podróż. Ma tylko 2,3 funta.

CPU i GPU

Samsung Galaxy Book pro ma procesor Intel i7-1165G4, na którym bez problemu można uruchomić FL Studio. Jego procesor Intel i7-1165G4 umożliwia bezproblemową pracę wielozadaniową i zapewnia brak przerw podczas przełączania między aplikacjami z dużą szybkością.

Oznacza to, że możesz bez wysiłku wykonywać wiele zadań w projektach FL Studio, co jest ważne, ponieważ w trakcie projektu mogą pojawić się różne instrumenty. Możliwość otwarcia więcej niż jednego programu jednocześnie pozwoli ci szybko przełączać się między nimi bez zbytniego przestoju z powodu

Jest również wyposażony w kartę graficzną Intel Iris Xe Graphics, która umożliwia granie w gry i korzystanie z innych aplikacji, takich jak Photoshop lub Illustrator bez wysiłku.

Pamięć RAM i pamięć masowa

Komputer wyposażono w 16 GB pamięci RAM, co pozwala na otwieranie wielu aplikacji jednocześnie bez obaw o spowolnienia.

16 GB jest więcej niż wystarczające dla FL Studio, które wykorzystuje tylko około 8 GB dostarczonej pamięci RAM.

Ma 512 GB przestrzeni dyskowej NVMe SSD, co pozwala na wygodne przechowywanie projektów i innych prac bez martwienia się, że szybko zabraknie miejsca, jeśli wiele plików zostanie otwartych jednocześnie.

Komputer jest wyposażony w dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB, co oznacza, że możesz przechowywać wszystkie pliki na urządzeniu, umożliwiając łatwy dostęp zamiast konieczności korzystania z usługi przechowywania w chmurze lub polegania na zewnętrznym dysku twardym, który może nie być tak szybki, jeśli chodzi do przesyłania dużych ilości danych.

Wyświetlacz i klawiatura

Galaxy Book Pro jest wyposażony w 15,6-calowy ekran AMOLED, który umożliwia oglądanie projektów i programów z dużą wyrazistością bez zniekształceń lub braków jakichkolwiek pikseli na samym wyświetlaczu.

Jego wyświetlacz jest doskonały do oglądania filmów, programów i grania w gry dzięki wysokiej rozdzielczości.

Ekran Samsung AMOLED ma rozmiar 15,6 cala, co pozwala oglądać projekty i programy z dużą wyrazistością i bez zniekształconych pikseli.

Ekran AMOLED jest genialny do oglądania filmów i grania w gry, a także do pracy z FL Studio.

Samsung Galaxy Book Pro jest wyposażony w pełnowymiarową podświetlaną klawiaturę, która ułatwia pisanie użytkownikom, którzy nie widzą, co robią, patrząc na ekran komputera.

Oznacza to, że możesz przeglądać swoje projekty, a jednocześnie robić inne rzeczy, takie jak oglądanie programów lub wykonywanie pracy nad czymś innym.

Porty i łączność

Ma w sumie trzy porty, które mogą być używane do różnych funkcji, takich jak podłączanie innych urządzeń lub po prostu przesyłanie danych z jednego urządzenia do drugiego.

Jest wyposażony w Thunderbolt 4 z portem USB4 typu C, którego można użyć do połączenia komputera z innymi urządzeniami, takimi jak drukarka, monitor, a nawet inny kompatybilny laptop o dużej szybkości przesyłania.

Komputer ma również dwa porty Super USB-A, za pomocą których można podłączyć inne urządzenia, takie jak drukarka, monitor, a nawet inny kompatybilny i szybki transfer laptop.

Posiada również gniazdo kart micro SD, które umożliwia przesyłanie danych z karty SD do samego komputera bez konieczności przechodzenia przez oddzielne urządzenie.

Galaxy Book Pro ma wbudowany Bluetooth i Wi-Fi 6E, co pozwala na podłączenie komputera do Internetu.

Co mogło być lepszego?

Jedyne, co nam się nie podobało w tym komputerze, to brak dedykowanej karty graficznej.

Chociaż karta graficzna Intel Iris Xe jest dobra do ogólnego użytku, nie jest tak wydajna jak dedykowana karta i może mieć problemy z niektórymi bardziej wymagającymi zadaniami, jakie jej stawiasz.

Karty dedykowane są również lepsze do gier, więc jeśli chcesz grać na tym komputerze w jakąkolwiek grę, możesz poszukać gdzie indziej.

Nasz werdykt

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (24)

Samsung Galaxy Book Pro to jeden z najlepszych laptopów do FL Studio ze względu na wysoką moc obliczeniową, możliwości wielozadaniowości, dużą przestrzeń dyskową i doskonały wyświetlacz. Będziesz mógł z łatwością pracować nad swoimi projektami i nie będziesz mieć problemów z uruchamianiem wielu programów jednocześnie.

Podświetlana klawiatura to również świetny dodatek, który pozwala pisać w ciemności bez obawy, że nie zobaczysz klawiszy.

8. HP OMEN 15

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (25)

Ekran:15,6″ 165 Hz QHD (2560 x 1440) Wyświetlacz IPS 300-Nit |PROCESOR:AMD Ryzen 9 5900HX 8 rdzeni |Grafika:NVIDIA GeForce RTX3070 z 8 GB |BARAN:Dwukanałowa pamięć 16 GB DDR4 |Składowanie:Dysk SSD PCIe NVMe 1 TB |Porty:1 superszybki port USB typu C; 1 superszybki port USB typu A; 2 superszybkie porty USB typu A; 1 port Mini DisplayPort; 1 HDMI 2.1; 1 RJ-45; 1 zestaw słuchawkowy/mikrofon |Głośnik:2W x 2 |Waga:5,25 funta

 • Najwyższej klasy wyświetlacz

 • Bardzo przenośny i lekki

 • Niesamowita jakość dźwięku

 • Może się rozgrzać

Dlaczego wybraliśmy ten laptop:

Jednym z głównych powodów, dla których zalecamy HP OMEN 15, jest jego procesor. AMD Ryzen 5900HX to potężny procesor, który poradzi sobie ze wszystkim, co mu rzucisz. Jest również wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3070, która jest jedną z najlepszych kart graficznych na rynku.

Jego wyświetlacz jest również jednym z najlepszych, jakie widzieliśmy w laptopach. Jest to 15,6-calowy wyświetlacz QHD (2560 x 1440) IPS 300-Nit z częstotliwością odświeżania 165 Hz. Oznacza to, że będziesz mógł widzieć wszystko na ekranie wyraźnie i płynnie.

CPU i GPU

HP OMEN 15 jest wyposażony w 8-rdzeniowy procesor AMD Ryzen 9 5900HX, który umożliwia jednoczesne uruchamianie nie tylko FL Studio, ale także innych programów bez żadnych problemów.

Posiada ośmiordzeniowy procesor AMD Ryzen, który pozwala na jednoczesne uruchamianie FL Studio i innych programów bez opóźnień i przestojów.

Procesor może osiągać prędkości do 3,2-4,4 GHz Max Boost Clock, co pozwala na płynne działanie przy jednoczesnej łatwej wielozadaniowości.

Posiada kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3070, która jest więcej niż wystarczająco mocna, aby bez problemu uruchamiać gry na wysokich ustawieniach, a także edytować filmy i tworzyć nowe utwory w FL Studio.

Jego GPU jest dobre do uruchamiania gier takich jak Fortnite, ponieważ potrzebne są szybkie reakcje, aby nie zostać szybko postrzelonym, jeśli nie możesz nadążyć.

Jego grafika jest wyposażona w 8 GB dedykowanej pamięci GDDR6, która nie tylko uruchomi gry, ale pozwoli bez problemu edytować filmy i tworzyć nowe utwory w FL Studio.

Pamięć RAM i pamięć masowa

Komputer jest wyposażony w 16 GB pamięci RAM, co oznacza, że nie musisz się martwić, ile plików jest otwartych ani ile dodatkowej pamięci RAM potrzebujesz, aby zapisać swój projekt, ponieważ będzie działał płynnie.

Posiada 16 GB pamięci DDR4, którą można rozbudować do ok 32 GB w razie potrzeby, umożliwiając płynne działanie bez względu na to, jaki program jest otwarty i jaki rozmiar pliku jest używany.

HP OMEN 15 jest również wyposażony w całkowitą przestrzeń dyskową 1 TB PCIe NVMe SSD, która pozwala na szybkie prędkości transferu bez opóźnień i przestojów.

512 GB na dysku SSD, który pozwala przechowywać wszystkie pliki na jednym urządzeniu zamiast polegać na Internecie lub urządzeniach zewnętrznych, takich jak USB.

Wyświetlacz i klawiatura

HP OMEN 15 ma ekran o przekątnej 15,6 cala i jest wyposażony w wyświetlacz 165 Hz QHD (2560 x 1440) IPS 300-Nit, który pozwala na szybkie reakcje bez opóźnień i przestojów, zwłaszcza podczas grania w gry, które wymagają możliwości szybko się odwróć, aby nie zostać postrzelonym przez przeciwnika.

Komputer ma wyświetlacz (2560 x 1440) IPS 300-Nit, który jest dobry do grania w gry takie jak Fortnite, ponieważ musisz być w stanie szybko zareagować, inaczej ludzie zastrzelą cię bez wahania.

Jest wyposażony w podświetlaną klawiaturę, która pozwala grać przez całą noc, zapewniając mnóstwo światła, dzięki czemu Twoje ręce mogą zobaczyć, co robią, na wypadek, gdyby na zewnątrz zrobiło się ciemno podczas korzystania z FL Studio w nocy.

Jego klawiatura jest również wyposażona w 26-Key Rollover, podświetlaną klawiaturę RGB z funkcją anti-ghosting, która ułatwia pisanie klawiszy nawet przy słabym oświetleniu.

Porty i łączność

Posiada złącze SuperSpeed USB Type-C, które umożliwia łatwe przesyłanie danych między urządzeniami z prędkością do 40 Gb/s.

Posiada SuperSpeed USB Type-A, który umożliwia łatwe połączenie komputera z innymi urządzeniami, takimi jak smartfony czy aparaty fotograficzne.

HP OMEN 15 jest wyposażony w dwa porty USB typu A SuperSpeed, które idealnie nadają się do przesyłania muzyki do FL Studio z telefonu lub innego urządzenia.

Ma Mini DisplayPort, który jest dobry do łatwego wysyłania wyjścia wideo na zewnętrzny wyświetlacz.

Jego port HDMI umożliwia przesyłanie dźwięku i obrazu za pomocą jednego połączenia między laptopem a innym ekranem, takim jak telewizor.

Jest wyposażony w przewodową łączność Ethernet RJ-45, z której można korzystać, gdy nie ma dostępnego Wi-Fi, dzięki czemu nie jesteś ograniczony podczas tworzenia muzyki, nawet jeśli wymaga to większej ilości danych niż zwykle.

Nie zapomnij o gnieździe combo słuchawek/mikrofonu, które umożliwia podłączenie słuchawek lub mikrofonu, w zależności od tego, co odpowiada Twoim potrzebom.

Posiada Bluetooth 5.1, a Intel Wi-Fi 6 AX200 (2×2) umożliwia dostęp do Internetu, gdy w pobliżu nie ma dostępnego łącza.

Co mogło być lepszego?

Przy tak wielu funkcjach HP OMEN 15 nie obsługuje Thunderbolt, co mogłoby być przydatne dla tych, którzy chcą używać zewnętrznego procesora graficznego do grania lub innych czynności wymagających większej mocy, niż może zapewnić HP OMEN 15.

Nasz werdykt

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (26)

HP OMEN 15 to świetny laptop do FL Studio ze względu na szybki procesor, dedykowaną kartę graficzną, dużą przestrzeń dyskową i podświetlaną klawiaturę, która ułatwia pracę w warunkach słabego oświetlenia. Komputer jest również wyposażony w szereg portów, które ułatwiają podłączanie innych urządzeń, takich jak zewnętrzny wyświetlacz lub urządzenie pamięci masowej.

Jeśli szukasz laptopa, który pozwoli Ci tworzyć muzykę bez żadnych ograniczeń, to HP OMEN 15 jest dla Ciebie idealnym wyborem.

9. HP 14

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (27)

Ekran: 14-calowy wyświetlacz Full HD, ekran z mikrokrawędziami i powłoką przeciwodblaskową |procesor: Procesor mobilny AMD Ryzen 5 5500U |Grafika: Grafika AMD Radeon |Baran: 8 GB DDR4 SDRAM |Składowanie: dysk SSD 256 GB |Porty: Superspeed USB Type-A, Superspeed USB Type-C, HDMI 1.4b, AC Smart Pin, Wieloformatowy czytnik kart SD, combo słuchawek/mikrofonu |Głośnik:‎ Głośniki stereo |Waga:3,77 funta

 • Potężny procesor

 • Dobra żywotność baterii

 • Wyświetlacz podświetlany diodami LED

 • Hałaśliwy

Dlaczego wybraliśmy ten laptop:

Ma bardzo mocny procesor i kartę graficzną, które będą w stanie obsłużyć każde zadanie, które mu rzucisz. Schowek jest również bardzo szybki i pojemny. Ma również bardzo ostry i wyraźny wyświetlacz.

Tutaj porty to również Superspeed USB Type-A, Superspeed USB Type-C i HDMI, co oznacza, że podłączenie do dowolnego urządzenia będzie bardzo łatwe. Waga jest również imponująca jak na laptopa o tej mocy, prawie cztery funty.

CPU i GPU

HP 14 ma mobilny procesor AMD Ryzen 5 5500U, który zapewnia dobrą równowagę mocy procesora i karty graficznej w tym przedziale cenowym. Ma 6-rdzeniowy procesor mobilny AMD Ryzen, który jest całkiem niezły do uruchamiania aplikacji do produkcji muzyki.

Posiada również grafikę AMD Radeon, która jest dobra do uruchamiania aplikacji do produkcji muzyki i wystarczająco dobra, jeśli używasz jej tylko do aplikacji do produkcji muzyki, takich jak FL studio.

Procesory AMD są znane ze swojej doskonałej wydajności, a ten laptop nie jest wyjątkiem. Jest wyposażony w kartę graficzną AMD Radeon, która zapewnia dobrą wydajność w aplikacjach do produkcji muzyki.

Pamięć RAM i pamięć masowa

Jest również wyposażony w przyzwoitą ilość pamięci RAM; ma 8 GB pamięci RAM, co wystarcza do uruchomienia FL Studio i innych aplikacji do produkcji muzyki.

Ma również dobry rozmiar 256 GB pamięci SSD. Pomoże to Twojemu laptopowi uruchomić się szybciej niż zwykle, ponieważ tego rodzaju urządzenie pamięci masowej zapewnia dużą prędkość odczytu/zapisu w porównaniu do zwykłych mechanicznych dysków twardych (HHD), więc jest to zaleta podczas pracy nad projektami muzycznymi.

Z drugiej strony ma miejsce do przechowywania, którego można użyć do przechowywania plików, ponieważ dyski SSD o pojemności 256 GB są szybkie.

Może płynnie uruchamiać FL Studio i inne aplikacje do produkcji muzyki, bez żadnych opóźnień lub spowalniania, a także wiele gier.

Wyświetlacz i klawiatura

HP 14 ma 14-calowy wyświetlacz Full HD 1080p, który jest wystarczająco dobry w tym przedziale cenowym, ponieważ tekst i obrazy wyglądają na nim wyraźnie.

Ma również konstrukcję ekranu z mikrokrawędziami. Oznacza to, że masz więcej ekranu nieruchom*ości z mniejszą ramką wokół krawędzi laptopa rama. Jest to bardzo przydatne podczas pracy, ponieważ nie ma rozpraszania uwagi z powodu dużej ilości zmarnowanego miejsca po bokach lub na górze / na dole, z wyjątkiem obszaru kamery internetowej na dole, gdzie i tak ma je większość laptopów.

Ułatwia to korzystanie z FL Studio, ponieważ zajmuje ono całe miejsce na ekranie bez rozpraszania uwagi innymi aplikacjami, dzięki czemu można łatwo uzyskać dostęp do narzędzi i szybko znaleźć to, czego potrzebujesz.

Jest wyposażony w antyodblaskowe, matowe wykończenie ekranu, które może zredukować odblaski i jest przydatne dla osób, które lubią pracować w jasno oświetlonych miejscach lub w pobliżu okien.

Ma też całkiem niezłe wrażenia dotykowe. Klawisze w stylu chiclet są bardzo wygodne i w zupełności wystarczą, jeśli podczas pisania nie zajmujesz się profesjonalną produkcją muzyczną (ponieważ ten nie jest wyposażony w klawisze numeryczne).

Porty i łączność

Posiada superszybkie złącze USB typu A. Jest to dobre do podłączania akcesoriów do produkcji muzyki, takich jak klawiatury MIDI.

Port USB typu C jest obecnie szybszy niż porty USB większości laptopów, ponieważ zapewnia lepszą prędkość transferu i możliwości ładowania, ale musisz się upewnić, że wszystkie Twoje urządzenia je obsługują, w przeciwnym razie nie będzie działać poprawnie.

Jest również wyposażony w wyjście HDMI, dzięki czemu w razie potrzeby można podłączyć dowolne zewnętrzne monitory.

Posiada również czytnik kart micro SD, co jest dobre, jeśli potrzebujesz podłączyć mikrofon USB lub inne urządzenia.

Posiada pin AC Smart, dzięki czemu można go używać do ładowania akcesoriów do produkcji muzyki zasilanych bateryjnie, takich jak klawiatury MIDI i kontrolery korzystające z adapterów baryłkowych.

Jest wyposażony w Bluetooth 5.0 do parowania słuchawek bezprzewodowych i innych urządzeń.

Ma wbudowaną łączność bezprzewodową Wi-Fi 802.11ax, która jest dobra do przesyłania strumieniowego i pobierania plików muzycznych.

Co mogło być lepszego?

Przechowywanie mogło być lepsze; jest wyposażony tylko w dysk SSD 256 GB, który może nie wystarczyć niektórym osobom. Byłoby również miło, gdyby pamięć RAM można było aktualizować, ponieważ z biegiem czasu możesz potrzebować więcej niż to, co jest dostarczane.

Poza tym ten laptop nie ma żadnych wad, ponieważ jest doskonałym wyborem do FL Studio i innych zastosowań związanych z produkcją muzyczną.

Nasz werdykt

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (28)

Ma dobry procesor, grafikę, RAM i pamięć. Posiada również wyświetlacz Full HD 1080p z matowym wykończeniem przeciwodblaskowym. Klawisze w stylu chiclet są wygodne w użyciu, a laptop jest wyposażony w Superspeed USB typu A, USB typu C, wyjście HDMI i czytnik kart micro SD.

Łączność bezprzewodowa Wi-Fi 802.11ax jest również dobra do przesyłania strumieniowego i pobierania plików do produkcji muzycznej. Jeśli więc szukasz laptopa, który poradzi sobie z FL Studio i innymi aplikacjami do produkcji muzyki, HP 14 będzie świetną opcją.

10. MSI GP66 Lampart

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (29)

Ekran:Wyświetlacz 15,6″ 240 Hz FHD 1920 x 1080 pikseli 1080p |PROCESOR:Intel Core i7-11800H |Grafika:NVIDIA GeForce RTX 3070 |BARAN:16 GB DDR4 2666 MHz |Składowanie:Dysk SSD NVMe 512 GB |Porty:3 x USB typu A (USB 3.1 / USB 3.2 Gen 2), 1 x Thunderbolt 3 (obsługuje DisplayPort), 1 x HDMI 1 x Mini DisplayPort 1.4,1 xWejście/wyjście słuchawkowe/mikrofonowe 1/8″ / 3,5 mm |Głośnik:Głośniki stereo 2.1 |Waga:5,25 funta

 • Wyświetlacz 240 Hz

 • Najnowszy procesor i karta graficzna

 • Wiele portów

 • Tylko wyświetlacz 1080p

Dlaczego wybraliśmy ten laptop:

MSI GP66 Leopard laptop do gier posiada także centrum gier MSI Center. Jest to świetna funkcja, która pozwala dostosować sposób gry. Możesz zmienić kolor klawiatury, podświetlenie, a nawet dźwięk. Możesz także użyć tego centrum do monitorowania wydajności systemu i sprawdzania jego działania.

Posiada również funkcję Cooler Boost 5, która zapewni chłód laptopa podczas pracy nad nim.

MSI GP66 Leopard jest wyposażony w 15,6-calowy wyświetlacz FHD 240 Hz 1920 x 1080 pikseli 1080p, który zapewnia wspaniałe efekty wizualne podczas pracy. Posiada również kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3070, która pozwoli Ci zrobić więcej z efektami wizualnymi.

CPU i GPU

Oferuje Ci MSI GP66 LeopardIntel Core i7-11800H, który jest potężnym procesorem, który umożliwia wielozadaniowość i uruchamianie wielu programów jednocześnie bez utraty szybkości.

Jest to procesor do gier, który zapewnia możliwość grania w gry takie jak Fortnite i inne gry FPS bez żadnych opóźnień podczas gry.

Oferuje kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3070, która jest wydajnym procesorem graficznym do uruchamiania najnowszych tytułów z wysoką liczbą klatek na sekundę, z wystarczającą mocą i szybkością, aby jak najlepiej wykorzystać każdą pojedynczą klatkę.

Jego karta graficzna RTX 3070 oferuje możliwość łatwego grania w gry takie jak Fortnite i PUBG, nawet w wyższych rozdzielczościach.

Pamięć RAM i pamięć masowa

MSI GP66 Leopard jest wyposażony w 16 GB pamięci RAM DDR4-2666, która umożliwia otwieranie wielu programów jednocześnie bez żadnych opóźnień w działaniu.

Pamięć RAM to pamięć RAM o dużej przepustowości, która jest w stanie uruchamiać gry wymagające dużej liczby klatek na sekundę i małych opóźnień, a jednocześnie zapewnia możliwość wykonywania wielu zadań jednocześnie.

MSI GP66 Leopard oferuje dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB, który zapewnia ultraszybki czas uruchamiania laptopa, co oznacza, że po włączeniu komputera będzie on niemal natychmiast gotowy do użycia, więc nie musisz czekać, gdy chcesz rozpocząć tworzenie muzyka z FL Studio.

Jest wyposażony w dysk SSD NVMe; oferuje szybki dysk twardy, którego można używać do szybkiego ładowania gier bez konieczności czekania.

Wyświetlacz i klawiatura

MSI GP66 Leopard jest wyposażony w 15,6-calowy wyświetlacz FHD 1920 x 1080 pikseli, który idealnie nadaje się do korzystania z FL Studio, ponieważ ma odpowiednią ilość miejsca, aby umożliwić oglądanie całej Twojej pracy bez nakładania się lub obcinania ważnych informacji na- ekran.

Ten laptop ma wyświetlacz przeciwodblaskowy, który doskonale sprawdza się podczas pracy w bezpośrednim świetle słonecznym lub gdy w pobliżu znajduje się wiele źródeł światła, ponieważ dzięki temu nie będziesz mieć problemów z widzeniem tego, co robisz, nawet jeśli za Twoimi plecami znajdują się jasne ekrany .

Posiada oświetlenie klawiatury RGB, które pozwala użytkownikom na większą personalizację klawiatury zgodnie z preferencjami i stylem, a nie tylko jedną dostępną opcję, jak mogą oferować inne laptopy; ta cecha sprawia, że MSI.

Ma podświetlaną klawiaturę do gier z funkcją anti-ghosting, która pozwala grać całą noc bez męczenia oczu, ponieważ zapewnia dużo światła, co jest idealne dla osób, które lubią oglądać transmisje na żywo z FL Studio w nocy.

Porty i łączność

MSI GP66 Leopard ma wiele portów, które umożliwiają podłączenie go do innych urządzeń i ekranów, jednocześnie umożliwiając podłączenie samego urządzenia.

Posiada trzy złącza USB typu A (USB, które są kompatybilne ze starszymi, wolniejszymi połączeniami, takimi jak karty pamięci) i jedno złącze Thunderbolt (które umożliwia przesyłanie danych z błyskawiczną prędkością) do podłączenia laptopa.

Gamingowy laptop MSI GP66 Leopard oferuje port HDMI, który umożliwia podłączenie go do innych ekranów i urządzeń, takich jak telewizory HD lub projektory.

Ma Mini DisplayPort (jest podobny do Thunderbolt, ale mniejszy), którego można użyć do podłączenia laptopa do monitorów, a to działa dobrze, ponieważ zapewnia graczom więcej miejsca na ekranie podczas grania w gry.

Wreszcie, ma wejście/wyjście słuchawkowe/mikrofonowe 3,5 mm, które umożliwia podłączenie słuchawek i mikrofonu, dzięki czemu można słuchać muzyki lub grać na żywo na platformach takich jak Twitch.

MSI GP66 Leopard jest wyposażony w Bluetooth i Killer Wi-Fi 6E AX1675 (2×2), które umożliwiają podłączenie laptopa do innych urządzeń bezprzewodowych. Jest to świetna funkcja, ponieważ umożliwia podłączenie urządzenia do dowolnych głośników lub słuchawek Bluetooth, jakie posiadasz, bez martwienia się, że kable będą przeszkadzać w odtwarzaniu muzyki.

Co mogło być lepszego?

Jedyną rzeczą, która mogłaby być lepsza, jest ilość miejsca dostępnego w MSI GP66 Leopard, ponieważ jest on wyposażony tylko w dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB.

To może nie wystarczyć dla niektórych użytkowników, którzy mają dużo plików muzycznych lub chcą przechowywać inne rzeczy, takie jak filmy i zdjęcia na swoich laptopach. Dobrą rzeczą jest to, że zawsze możesz zwiększyć pojemność, kupując zewnętrzny dysk twardy lub korzystając z usługi przechowywania w chmurze, takiej jak Dysk Google lub Dropbox.

Ekran też mógłby być lepszy w tej cenie. Rozdzielczość 1920x1080 jest dobra, ale niektórym osobom może być trudno zobaczyć wszystko na ekranie, jeśli pracują w jasnym otoczeniu. Rozdzielczość 2560x1440 byłaby w tym przypadku znacznie lepsza. Dodatkowo matowe wykończenie pomogłoby zredukować odblaski.

Nasz werdykt

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (30)

MSI GP66 Leopard to świetny laptop dla FL Studio ze względu na kartę graficzną RTX 3070, 16 GB RAM i 512 GB NVMe SSD. Ma także 15,06-calowy wyświetlacz FHD i podświetlaną klawiaturę RGB, dzięki czemu idealnie nadaje się do grania i transmisji na żywo.

Ten laptop ma również wiele portów do podłączania innych urządzeń, podświetlaną klawiaturę i łączność Bluetooth/Wi-Fi. Jeśli szukasz laptopa, który potrafi to wszystko, MSI GP66 Leopard jest dla Ciebie idealnym wyborem.

Wniosek

Dziesięć najlepszych tanich laptopów dla studia FL obejmuje wydajne komputery w przystępnych cenach, które pozwalają użytkownikom grać w gry i edytować filmy/muzykę bez martwienia się o opóźnienia lub problemy z przeciąganiem z powodu ograniczonej mocy obliczeniowej.

W tym poście omówiliśmy, dlaczego te konkretne maszyny są odpowiednie dla osób, które chcą korzystać z komputerów w podróży, kiedy tylko mają ochotę poćwiczyć swoje talenty twórcze. Przyjrzeliśmy się również kilku innym aspektom, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom pod względem budżetu, wydajności i funkcji.

Jeśli lubisz wykazać się kreatywnością, niezależnie od tego, czy piszesz, czy tworzysz muzykę, pokochasz wymienione tutaj laptopy.

Dziękuje za przeczytanie! Mamy nadzieję, że ten post pomógł Ci znaleźć najlepszy laptop dla FL Studio, który spełni Twoje potrzeby i budżet. Jeśli masz jakieś pytania, możesz je zadać w komentarzach poniżej.

Szczęśliwe zakupy!

 • 10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (31)

  Manpreeta Singha

  Nazywam się Manpreet Singh, jestem szefem działu treści i głównym recenzentem produktów w OfzenandComputing.com. Urodzony w Indiach, a teraz robiący furorę w Kanadzie, łączę swoje doświadczenie w dziedzinie informatyki z pasją do treści. Niezależnie od tego, czy jest to dogłębna recenzja produktu, czy przewodnik techniczny, dokładam wszelkich starań, aby technologia była powiązana i przyjemna dla wszystkich. Poza pracą, kanadyjska przyroda i jedzenie to mój plac zabaw. Zanurz się w moim świecie i razem zdemaskujmy technologię!

  Wyświetl wszystkie posty

10 najlepszych laptopów dla FL Studio w 2024 r. [dla FL Studio 20] (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Dean Jakubowski Ret

Last Updated:

Views: 5405

Rating: 5 / 5 (50 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Dean Jakubowski Ret

Birthday: 1996-05-10

Address: Apt. 425 4346 Santiago Islands, Shariside, AK 38830-1874

Phone: +96313309894162

Job: Legacy Sales Designer

Hobby: Baseball, Wood carving, Candle making, Jigsaw puzzles, Lacemaking, Parkour, Drawing

Introduction: My name is Dean Jakubowski Ret, I am a enthusiastic, friendly, homely, handsome, zealous, brainy, elegant person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.